KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14378039
nr 1437 8039
Albert Zetterberg
(1883-1955), Sverige
Oljemålning, Signerad, daterad 1919, Utsikt från Nationalmuseum mot Strandvägen. Olja på duk, 50x70, yttermått inklusive ram: 57x86 cm
Albert Zetterberg, svensk bildkonstnär född 1883, död 1955.
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.000 kr
måndag 13 december 2021
kl 20:54:17
13/12 20:49:17
Albert Zetterberg
Läs mer om Albert Zetterberg